www.rd-domy.cz
obchodní zastoupení pro Zlínský kraj

Technologie výstavby

Domy jsou navrženy ve spolupráci se společností RD Rýmařov s. r. o. jako dřevostavby, stavěné na bázi lehké prefabrikace dřeva. Nosné prvky tvoří masivní dřevěná smrková konstrukce. Domy jsou montovány z velkoplošných panelů, jejichž skladba je podřízená přísným tuzemským i evropským normám. Tato technologie je zárukou dlouhé životnosti, vysoce kvalitní tepelné izolace a spolehlivých protipožárních vlastností.

Výroba jednotlivých částí domu probíhá ve výrobních halách, kde se za pomoci moderní automatické výrobní linky připravují obvodové stěny, stropy, příčky a všechny další komponenty. Do obvodových stěn se zde usazují okna a dveře a současně je připraveno venkovní zateplení termofasádou.

Hotové konstrukční prvky se převáží na místo stavby, kde se pomocí jeřábu usazují na hotovou základovou desku. Díky takto připraveným konstrukcím je montáž domu včetně všech řemeslných prací nejpozději do jednoho měsíce hotová.

Obvodové stěny mají při zachování stejných, nebo lepších tepelně - izolačních a dalších parametrů tloušťku pouze 29,7 cm, čímž se v porovnání s klasickou stavbou významně šetří podlahová plocha. U průměrně velkého domu tato úspora představuje při stejně zastavěné ploše až jednu celou místnost navíc!

Domy vynikají ekonomikou svého provozu, vyplývající z kvalitní tepelné izolace obvodových a stropních konstrukcí. Kvalitní skladba konstrukcí zaručuje tepelnou pohodu, nízkou tepelnou ztrátu domů, a tím i nízké náklady na vytápění.

Domy společnosti RD Rýmařov s.r.o. se řadí mezi ekologické domy, které jsou jak v průběhu výroby, tak i užíváním velmi šetrné k životnímu prostředí a naplňují tím trend trvale udržitelného rozvoje v rámci stavebnictví.

Více informací na www.rdrymarov.cz