www.rd-domy.cz
obchodní zastoupení pro Zlínský kraj

Rodinný dům - ATYP1

Rodinný dům ATYP1 je větší a komfortnější variantou. Jedná se o energeticky úsporný moderní poschoďový dům bez podsklepení určený pro 4 - 5 člennou rodinu. Je navržen tak, aby splňoval náročné požadavky na pohodlné bydlení a úsporu energií. Téměř všechny obytné místnosti se zasklenými plochami jsou orientovány na jihozápad, příslušenství s minimalizovanými okny je situováno k severovýchodní straně objektu. K úspoře energií přispívá i kompaktní tvar a minimální členitost domu. Ochranu obytných místností před jižním sluncem zabezpečuje balkonová deska a převis střechy.

Hlavní vstup do rodinného domu je situován z přístupové komunikace z čelní strany objektu pod krytým automobilovým stáním. Rodinný dům je přístupný i přes samostatný vstup ze zadní strany přes terasu. Komunikační prostor rodinného domu tvoří zádveří, chodba na přízemí a chodba v podkroví. Tyto prostory jsou navzájem propojeny schodištěm a jsou z nich přístupné všechny místnosti rodinného domu. Schodiště zároveň zabezpečuje vhodné rozdělení objektu na denní a noční část.

V přízemí se nachází chodba, ze které je přístup do koupelny s WC, zadní část dispozice přízemí tvoří obývací pokoj, propojený s jídelnou a kuchyní, v případě požadavku klienta je možno prostory uzavřít. Z jídelny i obývacího pokoje je východ na krytou terasu. Pokoj v přízemí může sloužit jako pokoj pro hosty, pracovna či sklad se samostatným venkovním vstupem. Prostor pod schodištěm v chodbě je využitý jako sklad, případně jako sklad a technická místnost.

V podkroví, které má plnohodnotnou výšku bez zešikmených stropů, je z chodby přístup ke třem podkrovním pokojům, komfortní koupelně, WC a šatníku. Ze dvou místností je vstup na společný balkon.

Vstup na půdu je řešen pomocí stahovacího schodiště z chodby. Střešní výlez je zajištěn z balkonové části.

 

 

Půdorys přízemí

Formát pdf pro zvětšení a tisk

Pudorys-prizemi

Formát pdf pro zvětšení a tisk

 

 

Půdorys podkroví

Formát pdf pro zvětšení a tisk

Pudorys-podkrovi

Formát pdf pro zvětšení a tisk

 

 

Pohledy

Formát pdf pro zvětšení a tisk